Hasan Subaşı
 
 
HomePage_NEW_02.jpg
 

hasan subaşı kİMDİr?

‘Adalet, huzur ve birliğimiz için hukuk devletinin taşlarını yeniden döşemeliyiz. Sindirilmiş ve öfkeli insanlardan oluşan bir toplum görüntüsünden kurtulmalıyız.’

1950 yılında Elmalı’da doğdu. İlk ve Orta okulu Antalya’da, 
Liseyi İstanbul Işık Lisesinde, üniversite eğitimini 1968-1972 yılları arasında
İstanbul Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Yedek Subaylığını Hava Kuvvetlerinde savcı olarak yaptı. Serbest avukatlık, ziraat ve siyasetle uğraştı. Evli ve iki çocuklu.Siyaset yaşamına, Adalet Partisi (AP) Gençlik Kolları’nda başladı. İl yönetiminde görev aldı.1989-1999 yılları arasında Doğru Yol Partisi’nden iki dönem Antalya Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptı ve Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Hasan Subaşı, aktif siyasete ara verdiği dönemde ailesinden kalan Elmalı’daki çiftlikte bağ, bahçecilik ve fidancılık, küçükbaş süt hayvancılığı üzerinde çalışmalar yaparak verimli ve bodur meyve çeşitlerinin gelişmesi ve süt keçiciliğinin yaygın hale gelmesi ve bölge tarım ve hayvancılığına katkı için çaba harcamıştır. 
Geçtiğimiz yıllarda, yerel sorunlarla, ülke yönetiminin genel sorunlarına ilişkin gazetelerde yayınlanan yazılarını “Arada Yazdıklarım” adlı kitapta toplamıştır. Böylelikle halkın sorunlarını, devletin iyi yönetilmemesine bağlayan Subaşı, yazılarında öncelikle siyasete ve sisteme çeki düzen vermenin ve hukuk devletinin gerekliliğini vurgulamıştır.
 Bugün İYİ Parti Antalya Milletvekili olup tekrar Antalya ve ülke siyasetine katkı ve hizmet için yola çıkmıştır.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİMİZDE Kİ HİZMETLERİMİZ

 
 

İLETİŞİM

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. 
Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.